pridea.sk

Pri vykonávaní podnikateľskej činnosti je potrebné, aby táto činnosť bola vykonávaná pod nejakou spoločnosťou či firmou, čo musí byť zapísaná v obchodnom registri a táto musí mať tiež uvedené nejaké svoje podnikateľské sídlo.

A čím toto môže byť? Asi vás najskôr napadne, že priestory nejakej prenajatej kancelárie k tomuto účelu, čo by ale samozrejme predstavovalo možno zbytočne vysoké náklady, hlavne pre začínajúcich podnikateľov. Niekto si zas možno povie, že pod takýmto sídlom sa dá chápať a teda zaevidovať aj adresa bytového priestoru, resp. svojho domu. To ale opäť každému nevyhovuje, pretože by sa tým výrazne miešal biznis so súkromným životom. Povinnosti a administratíva s priestormi, kde chcete mať nachvíľu od všetkého pokoj a tráviť čas s rodinou. Je tu teda ešte jedna možnosť, ktorá zostáva dosť populárna.

budova, kancelárie

A tou možnosťou sú lacné virtuálne sídla a ich súčasná ponuka, ktorá je stále pestrejšia a umožňuje prenájom sídla spoločnosti napríklad aj na lukratívnej adrese niekde v Bratislave, v centre biznisu. To všetko za výrazne výhodnejšie ceny, čo sú prístupné aj pre menšie firmy alebo začínajúcich podnikateľov.

Takéto sídlo a jeho adresa teda navyše bude pôsobiť dostatočne reprezentatívne a niekedy dokonca– ako už bolo spomenuté- lukratívne. Túto možnosť najčastejšie využívajú:

  • Start-upy, začínajúci podnikatelia a projekty s obmedzenými finančnými možnosťami.
  • Prevádzkovatelia e-shopov a ďalej ľudia, ktorých hlavným podnikateľským nástrojom je práca s počítačom, väčšinu vecí vybavujú online.
  • Podnikatelia, čo chcú mať zaevidované sídlo na Slovensku, ale chodia sem len občasne a väčšinu času trávia v zahraničí.

muž s notebookom

Ako vidíte, je to skrátka výhodné riešenie pre každého, kto naozaj môže a chce ušetriť na prenájme podnikateľského sídla.

Ak si myslíte, že do niektorej z týchto kategórii spadáte aj vy alebo máte pocit, že súčasné priestory dostatočne nevyužívate a platíte za ne zbytočne veľa, pravdepodobne sa môžete do tejto kategórie záujemcov zariadiť aj vy.