pridea.sk

Príroda nám pomáha. Všetci si k nej prichádzame oddýchnuť a nabrať nové sily a energiu. Telo sa v prírode detoxikuje a uvoľňuje, preto je pobyt v prírode tak vyhľadávaný. Rovnako blahodarne pôsobí na človeka dotyk so zeminou, s hlinou, pôdou. Tento dotyk nič nenahradí. Práce v záhradke sú u nás veľmi populárne, pretože si jednak niečo vypestujete a jednak ste v prírode a dotýkate sa zeme. https://www.pribehyzeme.cz/ Blahodarné účinky práce v záhradke si ani nevšimneme a aj keď sa je potrebné o záhradku pravidelne starať, dá sa to zvládnuť a zariadiť tak, aby ste si aj oddýchli. Stačí pestovať nenáročné plodiny a odrody a budete spokojní, že ste niečo vypestovali a pritom sa veľmi nenarobili, ak vás práve to na záhrade odrádza.

bylinky

V záhradke si môžete vypestovať všeličo, zeleninu ovocie, plody a aj bylinky a čaje. Pokiaľ záhradku nemáte, množstvo odrôd a rastliniek, ako aj bylinky, sa dajú veľmi jednoducho a pohodlne pestovať na balkóne. Nielen kvietky sa na balkóny hodia, hodí sa na ne aj zelenina alebo bylinky vo vhodných odrodách. Vyskúšajte túto „terapiu“ proti stresu, napätiu a prepracovanosti. Môžete si vypestovať aromatické bylinky a nasušiť si ich na zimu.

bylinky pestované doma

Keď ich nasušíte jednoducho viete bylinky nadávkovať a uschovať na zimu napríklad v uzatvárateľných sáčkoch. Uzatvárateľné sáčky sa hodia nielen na bylinky, ale aj množstvo ďalších praktických vecí, ktoré do nich viete ukladať, skladovať alebo vystavovať, keďže sú väčšinou priehľadné. Na bylinky a na čaje, či sušené korenia, sú uzatvárateľné sáčky veľmi vhodné. Môžete si na ne nalepiť štítky s popisom, aby ste vedeli, kde máte ktoré bylinku a máte perfektnú zásobu na zimu. Dobrý bylinkový čaj predsa spríjemní chladné večery a môže byť nápomocný aj pri prechladnutiach a iných neduhoch. Uzatvárateľné sáčky na bylinky si jednoducho môžete objednať aj online v e-shope 2packsk.sk.