pridea.sk

V septembri sa už zvykne počasie ochladiť a vtedy prichádzajú na rad chlapčenské mikiny. Je to aj obdobie kedy sa školáci vracajú do škôl po letných prázdninách. Chladno býva hlavne z rána, kedy mnohí školáci musí za svojimi školami cestovať aj, preto sa im taká mikina zíde. Takýchto chlapčenských mikín je neúrekom. Vyrábajú sa rôzne druhý, a to v rôznych farebných prevedeniach a samozrejme aj v odlišných mierach veľkosti. V dnešnej dobe sú dostupné aj mikiny s rôznou potlačou napríklad animovanej postavičky či už z prednej alebo zadnej strany.

mikiny

Dôležitým parametrom pri vyberaní chlapčenských mikín je funkčnosť danej mikiny. Dalo by sa povedať, že “klasické”mikiny, ktoré si mnohí z nás pod pojmom mikina predstavia sú mikiny, ktoré majú kapucňu. Okrem kapucni môžu mať aj tzv. “klokanie“ vrecko. Tých vreciek na mikine môže byť samozrejme aj viac záleží od typu konkrétnej mikiny. No tá “klasická“, ako som ju nazval ma zvyčajne len jedno, a to práve to “klokanie“, ktoré sa nachádza v strede dolnej časti mikiny a je obojstranne. Takéto vrecko býva na týchto mikinách dosť často otvorené , čiže sa nedá nijako zapnúť. Preto ho nie je vhodne využívať na odkladanie nejakých dôležitých veci či cennosti. Okrem týchto “klasických” mikín, ktoré sme si predstavili existuje aj chlapčenské mikiny, ako napríklad mikiny na zapínanie, ktoré nemajú kapucňu, ale zato majú omnoho viac praktických vreciek.

mikina

Vrecka môžu byť hneď niekoľko. Niekedy bývajú aj na vnútornej strane mikiny. Do tejto kategórie môžu spadať aj tzv. športové mikiny alebo rifľlové mikiny, ktoré vedia byť tiež elegantné. Tieto vrecka sa zvyknú zapínať zipsom poprípade môžu byť aj na suchý zips či nejaký elegantný gombík, čo býva v prípade tých rifľových mikín. Tieto mikiny sú na zapínanie takže to je ďalšia praktická vlastnosť týchto mikín. Všetky mikiny sa môžu nosiť buď samostatne alebo v chladnejšom období aj pod nejakú vetrovku či bundu. Ako som už uviedol tých mikín býva nespočetné množstvo druhov je, preto len výlučne na vás akú mikinu svojej ratolesti vyberiete.