pridea.sk

V ponuke matracov na spanie je dnes na trhu veľmi široká škála matracov rôznych rozmerov, tvarov a materiálového zloženia. Okrem klasických pružinových matracov už mnohí siahajú po pružinovej novinke, ktorú tvoria taštičkové matrace. Najviac predávané sú penové matrace, ktoré sú vyrábané z rôznych penových materiálov, čím sú dosahované rôzne vlastnosti týchto produktov.

No renomovaní výrobcovia už ponúkajú aj špeciálne matrace, ktoré sa svojim zložením a konštrukciou líšia od ostatnej ponuky. K takýmto výrobcom patrí aj spoločnosť Segum a jej matrac EXTRALAT, ktorý je svojim zložením dosť špecifickým produktom v tejto oblasti.

spálňa

Matrac EXTRALAT https://www.segum.sk/produkt/extralat je zložený z dvoch kvalitných materiálov – latexu a gumokokosových dosiek. Prírodný latex patrí k najkvalitnejším materiálom používaným na výrobu matracov, pričom disponuje množstvom výnimočných vlastností. Latex používaný v matraci EXTRALAT je vyrobený z latexovej peny, ktorá je vyrábaná z prírodného kaučukového mlieka. Tento latex sa vyznačuje vysokou elasticitou a je maximálne vzdušný. Tento latex je vyrábaný špeciálnou technológiou v Belgicku, a je známy ako latex najvyššej kvality. Matrace z tohto materiálu sú známe svojou dlhou životnosťou a v kombinácii s tromi gumokokosovými doskami ponúka matrac EXTRALAT výborné vlastnosti.

spálňa

Dve gumokokosové dosky majú hrúbku 15 mm, tretia je hrubá až 30 mm a je umiestnená na spodnej časti matraca. Aj gumokokos má prírodné zloženie, takže ak obľubujete prírodné materiály, je matrac EXTRALAT určený práve vám. Gumokokos je vyrobený z kokosových vlákien a kaučukovníkového mlieka. Kokosové vlákna pochádzajú z ekologických plantáži a sú veľmi pevné. Takéto dosky sú veľmi pružné a vzdušné, čo je vyzužívané pri konštrukcii tých najkvalitnejších matracov. Matrac vyhotovený z týchto materiálov má hrúbku 19 cm a je stredne tvrdý.