pridea.sk

Obalové materiály sú stále témou, ktorú predajca rieši nielen z hľadiska nutnosti, ale aj príťažlivosti pre zákazníka, pretože ako sa vraví, nakupujeme aj pohľadom a ak sa nám tovar nepáči, má len malú šancu na to, aby sme si ho kúpili. Prepravky patria takisto k jednému z typov obalových materiálov, a tie sa takisto navrhujú v súlade s požiadavkami trhu.

Lídrom na trhu s vratnými plastovými obalmi je spoločnosť Schoeller Allibert, ktorá je tvrdou konkurenciou ostatným výrobcom plastových prepraviek na pivo, ale aj iné nealkoholické nápoje. Rokmi prepracovaný dizajn a štýl dáva záruku, že ich výrobky sa pohodlne nosia a zároveň aj skvelo vyzerajú. Dôležité sú neustále inovácie výrobných procesov a dizajnu, spoločnosť vyrába prepravky na nápoje s lamelovými rukoväťami, ktoré sa tvarujú vyfukovaním, deliteľné prepravky či tie určené na vystavovanie.

Zo súdka do fliaš

Krombacher je názov debničky na pivo, ktorej sa ušla cena porotcov v súťaži K-award 2017, kategória Skladovacie a transportné systémy. Na pohľad debnička na pivo prepravka pripomína vzor dreva, pekne vyzerá a na dotyk je veľmi príjemná vďaka použitej recyklovateľnej fólii. V roku 2009 bolo treba veľmi rýchlo vyriešiť obaly na skladovanie a prepravu pre svetového výrobcu piva Heineken a jeho vedenie sa vtedy rozhodlo zadať výrobu prepraviek na pivo pre ich veľkosť štandardnej fľaše, ktorá má objem 0,33cl. Práve firma Schoeller Allibert pre nich navrhla plastovú prepravku so šiestimi fľašami Heinekenu.

Návrh spoločnosti bol veľmi rýchly a výrobcovi piva ušetril množstvo času a financií, ktoré by museli investovať do vývoja nových prepraviek. Návrh bol totiž kompatibilný so štandardmi nemeckých stáčacích liniek, čo Heineken okamžite využil. Okrem spomínaného Heinekenu realizujú prepravky pre ďalšie značky piva, napríklad Radeberger, Franziskaner či Leffe.

Fľaše s nápojmi treba aj prepraviť

Priblížime vám rozdiel medzi pivnými prepravkami Schoeller Allibert a inými výrobcami:

-sú neprehliadnuteľné, neustále inovované, s originálnym dizajnom a mnohými výhodami v oblasti manipulácie s nimi

-je možné vyrobiť prepravky so štítkami, fotopotlačou či reliéfmi

-vyrobia aj prepravky na mieru podľa zadania zákazníka, čím dostanú do povedomia zákazníkov danú značku piva