Pridea

Predávate oblečenie, ručné výrobky alebo ponúkate masérske služby? PR články, v ktorých svoj biznis popíšete bližšie, môžu visieť na našom webe.

Masívny nápor na funkciu kanalizačných a odpadových potrubí je zo všetkých napojených prevádzok, ktoré sú funkčné a následkom ich činnosti potrubím pretečie množstvo odpadu a nečistôt. Sú to naozaj množstvá a rozličnej konzistencie či druhu, a tak niet divu, že časom sa niektoré z látok na povrch potrubia prilepia a naberajú na seba ďalšie. Táto nepovšimnutá skutočnosť spôsobí, že potrubie napokon skončí upchaté a nepriepustné.

Kanál bez poklopu je hrozba

Predísť najhoršiemu stavu a zabrániť upchatiu potrubia sa dá, ak budeme venovať pozornosť aj prevencii a stavu kanalizácie. Účinne ju vyčistiť je možné pomocou technického vybavenia a špeciálnej firmy, ktorá sa tomu venuje. Najčastejšie sa používa vysokotlaková a elektromechanická metóda. Pod názvom vysokotlakový spôsob je ukrytá sila vody, ktorú táto metóda využíva. Potrebujeme k tomu krtkovanie Piešťany benzínový motor s vysokotlakovým vodným čerpadlom a napojenou hadicou s dýzou na jej konci. Jej dĺžka umožňuje čistiť naraz dlhý úsek potrubia, ale nie je vhodný do uzavretých priestorov a tam, kde by vyplavená voda mohla spôsobiť škody.

Druhým rýchlym, účinným a ekologickým spôsobom je elektromechanické čistenie, známe aj pod názvom krtkovanie. K nemu sa využíva elektromotor, na ktorý sa napoja oceľové struny alebo špirály. Motor ich uvedie do pohybu, otáča ich a vibruje nimi, čo sú pohyby, ktorými sa odstránia usadeniny a špina z potrubia. Tento typ čistenia neznečisťuje životné prostredie, odstráni špinu aj z potrubia malého priemeru a vyliatie vody pri ňom určite nehrozí.

Majster je vždy pripravený

Firma ab-krtkovanie Piešťany má v náplni svojej práce aj TV monitorovanie a trasovanie potrubia, inštalatérske práce a všetky činnosti, ktoré sa týkajú lokalizácie poškodenia a porúch kanalizácie. Volať ich môžete kedykoľvek, sú k dispozícii aj v čase voľna a sviatkov, pomôžu vám s problémami pri osadzovaní WC, čistení žľabov, odpadov, jednoducho so všetkým, s čím si sami nebudete vedieť poradiť.