pridea.sk

Či už chcete spraviť radosť sám sebe alebo obdarovať milovanú blízku osobu, strieborné šperky sú ideálnou voľbou. Vhodné sú ako darček k narodeninám, sviatku, výročiu, na Vianoce, Valentína alebo pokojne aj len tak bez špeciálnej príležitosti, keď chcete obdarovať niekoho pekným darom a vyjadriť danej osobe, že vám na nej záleží. Strieborné náramky, prstene, náhrdelníky, náušnice alebo prívesky – akékoľvek strieborné šperky sú perfektné nie len pre ženy a mladé slečny, ale aj mužov. Dávno už neplatí, že kombinovať striebro sa zlatom sa nemá, kľudne môžete nosiť šperky so zlata aj striebra spoločne, avšak menej je niekedy viac a preto nezabudnite, že prílišné kombinovanie vie skôr uškodiť než pomôcť. Nemusíte sa obávať ani kombinovať striebro s každodenným oblečením, strieborné šperky sa v súčasnosti bežne nosia k rôznemu oblečeniu a nie len k tým slávnostnejším a elegantnejším kúskom.

Strieborný náramok

Počas nosenia striebra by ste si však mali dávať pozor, a to najmä z toho dôvodu, že strieborné šperky oxidujú a pri nesprávnom zachádzaní s nimi môžu očernieť. Preto by ste ich mali vždy odložiť na suché a bezpečné miesto, napríklad do klenotnice alebo šperkovnice. Zvýšená pozornosť striebru by mala patriť hlavne v tom prípade, ak máme v pláne ísť plávať, či už do mora alebo do bazéna, nemalo by sa dostať do kontaktu s vodou. Taktiež aj bežná domáca kúpeľ, sprcha alebo umývanie rúk ich môže poškodiť, preto vždy predtým než sa dostane šperk k vode by sa mal dať dole.

Strieborné šperky

Strieborným šperkom môžu okrem vody a vlhkosti ublížiť aj kozmetické produkty, ako sú rôzne parfumy, voňavky, krémy, spreje na vlasy a iné. Na ochranu striebra sa často aplikuje na šperky špeciálna ródiová vrstva, ktorej úlohou je obrana pred oxidáciou a možným sfarbením do čierna. Ak sa vám teda náhodou stane, že vypustíte hlavy fakt, že na sebe máte svoj obľúbený strieborný šperk a namočíte ho alebo na neho použijete kozmetický prípravok, nemajte strach, vrstva ródia by ho mala ochrániť. Keď aj napriek tomu časom striebro očernie, môžete sa ho pokúsiť vyčistiť prostredníctvom overených trikov, ktoré nájdete na internete a ak sa obávate čistenia svojpomocne, po prinesení do klenotníctva vám so zbavením čierneho sfarbenia pomôžu.